17 03 2011

MUHTEŞEM SÜLÜMAN PARDON İBO

İBO'NUN KADINLARI

 

İbrahim Tatlıses’in vurulduğunu duyduğumda üzüldüm. Haberlerini de dinleyince onu 4 yönüyle incelemeye karar verdim. İnsan, sanatçı, işadamı ve erkek yönüyle.  İnsan yönüyle gerçekten üzüldüm. Şarkıcı yönüyle başarılı bir şarkıcı idi. Dünya çapında kendini tanıtan bir star. İmparator lakabını taşıyan tek sanatçı.. İşadamı yönüyle düşününce de kapısında binlerce kişiye ekmek veren bir kişi olarak üzüldüm. 

 

 Ama erkek yönüyle düşününce “Kadına şiddet gösteren erkek değildir” sloganıyla bağdaşmayan bir erkek.

 

Entel, dantel, feminist kadınların bir erkeğe dayanan kadınlara yönelik eleştirileri nedense İbrahim Tatlıses’in kapısında bekleyen kadınlara denmiyor. Onlar İbo’nun kadınları lakabıyla anılmaktan çok mutlu.

 

Dün bir haber kanalında hastanede İlk eşi Adalet Hanım, Derya Tuna, Ayşegül Yıldız, Perihan Savaş’ın hastane de olduğu, Asena’nın da kimselere görünmeden gelip ziyaret ettiği bildirildi. Bu kadınların hepsi bu erkek İbrahim Tatlıses’den şiddet görmüş kişiler. Bunlar bizim bildiğimiz gurursuz kadınlar. Daha bilmediğimiz ne kadar gurursuz kadın daha var acaba.

 

Bugün bu kadınlara bir kadın programı yaptırsalar. Özellikle Derya Tuna’ya. En gurursuzu o geliyor bana. Orada kadın hakları, şiddet hayır söylemleri ile nutuk atar..

 

İbrahim Tatlıses’in yükselişi gerçekten gurur verici.. Nuri Sesigüzel Urfa’ya geldiğinde berber dükkanının camına burnunu dayayarak onun gibi olmayı hayal edişiyle, bugüne gelişindeki geçirdiği safhalar sanatçı yönüyle takdir’e şayan bir durum..

 

Tatlıses Lahmacun, çiğköfteci dükkânı çalışanları,  şoförü, korumaları, vokalistleri, dansözleri, asistanları bilumum çalışanları ile de iş adamı yönü yine takdir’e şayan bir durum.

 

Ama dizi dizi sıraya dizdikleri kadınları, gerektiğinde şiddet gösterdiği, sözünü dinlemeyince de kır dizini otur der gibi ayağından vurdurdukları, bazı yerleri basıp belki de hınç aldıkları kişilerin evdeki çoluk çocuklarına yaşattıkları durumla erkeklik yönü  takdir’e şayan mı onu sizin takdirinize bırakıyorum..

 

Bunu gerçekten vurulduğuna üzülen biri olarak yazıyorum.. Ama gitgide haberlerde gerçek yönlerini dinledikçe de acıyorum. Özellikle dizi dizi hastaneye gidip “İbo’nun kadınları” olmaktan gurur duyan gurursuz kadınları gördükçe acıyorum.

 

Sanatına ve sesine saygı duyuyorum ve biran önce sadece sesiyle karşımıza geçmesini arzu ediyorum.. Geçmiş olsun Muhteşem Sülüman pardon İbo.. Halvetteki tüm hanımlar emrinizde…

0
0
0
Yorum Yaz